Lubelskie: zniszczył figurę Chrystusa. Odsiedzi 10 miesięcy

Aktualizacja: 2015-08-24 11:31 am

Policjanci zatrzymali w Międzyrzeczu Podlaskim mężczyznę, który zniszczył figurę Chrystusa. Wandal, jak tłumaczył policjantom, ukrył się na placu przed kościołem bo… chciał uniknąć kary za picie w miejscu publicznym. Pod wpływem alkoholu przełamał na pół metrową figurkę.

Mężczyzna został zatrzymany po dobie od wandalizmu. 50-latek jest znany z policji, był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przyznał się do winy.

Zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy i obrazy uczuć religijnych. Karze 10 miesięcy pozbawienia wolności poddał się dobrowolnie.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83083 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]