Nowy zwierzchnik Zjednoczonego Kościoła Kanady, po homoseksualiście lesbijka

Aktualizacja: 2015-08-19 9:23 am

Zjednoczony Kościół Kanady, największe wyznanie protestanckie w tym kraju, ma nowego zwierzchnika. Została nim pastorka Jordan Cantwell. Trzeba zauważyć, że wybór ten utrwala w Zjednoczonym Kościele Kanady pewną tradycję, która oddala go Ewangelii, a tym samym i Kościoła katolickiego. Pastorka Cantwell jest bowiem lesbijką żyjącą w tak zwanym związku małżeńskim z inną pastorką. Natomiast jej poprzednik, ustępujący zwierzchnik Zjednoczonego Kościoła Kanady, pastor Gary Paterson jest homoseksualistą żyjącym w tak zwanym małżeństwie z innym pastorem.

Pastorka Cantwell urodziła się w 1967 r. w Nowym Jorku. Jej ojciec był katolikiem, a matka metodystką. Pod koniec lat 80-tych przystąpiła do Kościoła Zjednoczonego. Do tej pory zajmowała się między innymi dialogiem ekumenicznym z Kościołem katolickim.

kb/ rv, apic

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83001 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]