Watykan: Papież pragnie pojednania z Bractwem

Aktualizacja: 2015-08-18 8:46 am

W wywiadzie dla portalu katholisch.de prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Müller, odniósł się do tematu rozmów z Bractwem św. Piusa X.

Zapytany o „zaskakującą ciszę dotyczącą Bractwa św. Piusa X” i o to, czy „dążenie do porozumienia zostało zawieszone lub przełożone”, kardynał odpowiedział, że co prawda nie nastąpił żaden przełom w tych rozmowach, ale „życzeniem Ojca Świętego jest, abyśmy stale próbowali [dążyć do porozumienia] ”šcon tenacia e pazienza’ – ”šze zdecydowaniem i cierpliwością’.” Przypomniał on, że „warunkiem pełnego pojednania jest podpisanie preambuły doktrynalnej w celu zagwarantowania porozumienia w zasadniczych kwestiach Wiary.” Jak zapewnia kardynał – „w ciągu ostatnich miesięcy odbyły się różnorodne spotkania, które miały na celu wzmocnienie wzajemnego zaufania.”

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82980 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]