Polacy żenią się z Ukrainkami, Polki wychodzą za Anglików. Rośnie liczba małżeństw z obcokrajowcami

Aktualizacja: 2015-08-17 11:14 am

W ubiegłym roku w Polsce i za granicą zawarto co najmniej 15,3 tys. małżeństw polsko-cudzoziemskich – wynika z danych GUS. Polki wybierają męża z zagranicy częściej, niż Polacy żony.

W Polsce takich ślubów zawarto w tym czasie ponad 4 tysiące. Najczęściej to Polki wychodzą za mężczyzn-cudzoziemców – w 2014 roku dotyczyło to niemal 3 tys. kobiet. Zdecydowanie najwięcej z nich wyszło za Anglików (603). Często mężami Polek stają się także Niemcy (342), a także Włosi (211).

Polacy żenią się z kobietami z zagranicy znacznie rzadziej – w 2014 roku takich przypadków było ponad tysiąc, czyli podobnie, jak w poprzednich latach. W tym przypadku zdecydowanie dominują kobiety zza wschodniej granicy, szczególnie Ukrainki (505).Ponadto Polacy wybierali również Rosjanki (140) i Białorusinki (118).

Dziennik Gazeta Prawna / TVP.info / Kresy.pl

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82960 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]