Wizerunek Che Guevary ma… „uświetnić” papieską Mszę na Kubie

Podczas Mszy świętej, którą Ojciec Święty odprawi w kubańskiej stolicy, w tle mają być widoczne… gigantyczne portrety komunistów: mordercy Ernesto „Che” Guevary oraz pisarza Jose Martiego.

Zdjęcie zbrodniarza wykonane 5 marca 1960 r.
Fot. Alberto Diaz Gutierrez, domena publiczna via wikimedia commons

W kubańskiej stolicy – Hawanie – ruszyły przygotowania do wizyty papieża Franciszka, zaplanowanej na wrzesień. Wszechobecne są już portrety urodzonego w Argentynie komunistycznego rewolucjonisty, Ernesto „Che” Guevary. Według kubańskich mediów papieski ołtarz, który wykorzystany będzie podczas Mszy na wolnym powietrzu, został ustawiony tak, by w tle był dobrze widoczny ogromny, 36-metrowy portret zbrodniarza.

Oprócz Che Guevary wizytę papieża „uświetniać” mają portrety innego komunistycznego „bohatera” Kuby, pisarza i poety Jose Martiego. Także jego przedstawienie ma być widoczne podczas Mszy świętej. Eucharystia będzie sprawowana na Placu Rewolucji. W tym samym miejscu Mszy przewodniczyli także poprzednicy Franciszka: św. Jan Paweł II w 1998 roku oraz Benedykt XVI w roku 2012.

Ojciec Święty będzie przebywał na Kubie od 19 do 22 września. Odprawi Mszę nie tylko w Hawanie, ale także w sanktuarium maryjnym w El Cobre.

Źródło: kathpress.co.at

pach

Za: Radio Watykańskie (2015-08-09 ) | http://www.pch24.pl/wizerunek-che-guevary-ma----uswietnic-papieska-msze-na-kubie,37426,i.html

Skip to content