USA: bankructwo kolejnej diecezji

Aktualizacja: 2015-08-5 11:39 am

Po czterech latach procesu ustalono, że archidiecezja Milwaukee w USA zapłaci 21 mln dolarów ofiarom nadużyć seksualnych popełnionych przez księży. Ta decyzja kończy postępowanie upadłościowe wobec tej archidiecezji. Milwaukee to jedna z 12 amerykańskich diecezji katolickich, które w ciągu ostatniej dekady ogłosiły bankructwo z powodu ogromnych roszczeń ofiar pedofilii.

Stowarzyszenia wspierające ofiary krytykują porozumienie twierdząc, że kwota odszkodowania na osobę będzie najniższa w historii tego typu postępowań. 21 mln dolarów zostanie rozdzielone pomiędzy 330 osób. W sumie roszczeń było 570, ale nie wszystkie uznano. Ponadto 500 tys. dolarów przeznaczy się na fundusz terapeutyczny dla ofiar. Pieniądze będą pochodziły z różnych źródeł, między innymi z ubezpieczeń i z funduszu powierniczego archidiecezjalnego cmentarza.

ac/ rv, abc news

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82744 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]