Kolejne włamanie do katolickiej szkoły. Źandarmeria nie wzmocni patroli

Aktualizacja: 2015-08-4 11:10 am

1 sierpnia okradziono katolicką szkołę w Chapelle-d’Armentières (region Nord-Pas-de-Calais, departament Nord). Placówkę prowadzi Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana. To już czwarty taki przypadek w ciągu kilku miesięcy.

Do kolejnej kradzieży w katolickiej szkole doszło w sobotę w… samo południe. Placówkę, której patronuje Matka Boża Fatimska, od 20 lat prowadzą duchowni z Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, tradycyjnego stowarzyszenia życia apostolskiego.

Szkoła znajduje się w dzielnicy przemysłowej. Choć był to już kolejny taki incydent, po raz pierwszy złodzieje włamali się w samo południe rozbijając szyby w oknach i wyłamując drzwi. Teraz skradziono komputery wraz z danymi.

Dyrektor szkoły, ks. Hilaire Marchadier, złożył skargę na żandarmerii. Poradzono mu, by… zabezpieczył placówkę we własnym zakresie. Patrole w tej okolicy nie zostaną wzmocnione.

Szkoła należy do katolickich tradycjonalistów i nie jest mile widziana przez lokalne władze.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82709 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]