Kolejne włamanie do katolickiej szkoły. Źandarmeria nie wzmocni patroli

1 sierpnia okradziono katolicką szkołę w Chapelle-d’Armentières (region Nord-Pas-de-Calais, departament Nord). Placówkę prowadzi Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana. To już czwarty taki przypadek w ciągu kilku miesięcy.

Do kolejnej kradzieży w katolickiej szkole doszło w sobotę w… samo południe. Placówkę, której patronuje Matka Boża Fatimska, od 20 lat prowadzą duchowni z Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, tradycyjnego stowarzyszenia życia apostolskiego.

Szkoła znajduje się w dzielnicy przemysłowej. Choć był to już kolejny taki incydent, po raz pierwszy złodzieje włamali się w samo południe rozbijając szyby w oknach i wyłamując drzwi. Teraz skradziono komputery wraz z danymi.

Dyrektor szkoły, ks. Hilaire Marchadier, złożył skargę na żandarmerii. Poradzono mu, by… zabezpieczył placówkę we własnym zakresie. Patrole w tej okolicy nie zostaną wzmocnione.

Szkoła należy do katolickich tradycjonalistów i nie jest mile widziana przez lokalne władze.

FLC

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-08-03) | http://www.pch24.pl/kolejne-wlamanie-do-katolickiej-szkoly--zandarmeria-nie-wzmocni-patroli,37331,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content