„Angielski jest językiem obcym w Londynie”

Aktualizacja: 2015-08-2 3:47 pm

Brytyjski aktor Terence Stamp stwierdził, że we własnym mieście czuje się jak obcy. Jego zdaniem to wina imigrantów.

W wywiadzie udzielonym dla Daily Mail aktor zwraca uwagę, że coraz trudniej jest mu załatwiać pewne sprawy w ojczystym języku. Opowiada, że gdy udaje się czasem na rynek przy Green Streen, aby kupić mango, to ma kłopoty bo sprzedawcy nie mówią po angielsku.

Skoro tak duże zmiany zaszły w tak krótkim czasie, to Bóg jeden wie, jak Londyn będzie wyglądał za dziesięć lat – mówi aktor.

Stamp opowiada, że widuje spacerujące z wózkami matki i cztery na pięć z nich ma szale zakrywające ich głowy. Jego zdaniem Londyn przestaje być tym miastem, które kiedyś znał. Dodaje, że multikulturowe społeczeństwo może być czymś dobrym, ale kiedy niszczy ono historię i kulturę twojego kraju, to już zbyt wiele i byłoby to bardzo smutne, gdyby stolica przestała być w głównej mierze angielska.

parezja.pl/KRESY.PL

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82669 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]