Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosja: Zakaz reklamowania prostytucji?

Wiceprzewodniczący Dumy i wpływowy polityk putinowskiego ugrupowania Jedna Rosja Sergiej Źelezniak poinformował w piątek 10 lipca, że podczas jesiennej sesji niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej podejmie działania prowadzące do uchwalenia ustawy zakazującej reklamowania usług seksualnych w środkach masowego przekazu.

W wywiadzie dla dziennika „Izwiestia” polityk zaznaczył, iż głównym celem pomysłodawców nowych uregulowań będzie wyeliminowanie z prasy drukowanej oraz stacji telewizyjnych reklam anonsów towarzyskich, klubów erotycznych, salonów masażu, saun i innych miejsc, które mogłyby służyć pośredniemu lub bezpośredniemu stręczeniu do prostytucji. Za złamanie zakazu przewidywane będą kary więzienia lub bardzo wysokiej grzywny. Na mocy ustawy Dumy odpowiednie zapisy chroniące przed reklamowaniem w mediach usług seksualnych zostaną umieszczone zarówno w Kodeksie Karnym, jak i ustawodawstwie dotyczącym działalności publicznych i prywatnych środków masowego przekazu.

Akcja parlamentarzystów zbiegła się z niedawnym aresztowaniem w Moskwie wydawcy i redaktora naczelnego czasopisma „Flirt”, zamieszczającego reklamy klubów erotycznych w stolicy Rosji i anonse towarzyskie oraz prowadzącego portal internetowy o tej samej nazwie, pośredniczący w świadczeniu płatnych usług seksualnych.Wraz z redaktorem pisma zatrzymano jego 37 współpracowników.

Łukasz Kobeszko

Źródło: interfax.ru, izvestia.ru

Za: Baza Dokumentów Papieskich (10 lipca 2015)

Skip to content