W Rosji zablokowano antyreligijną stronę na portalu społecznościowym

Strona o nazwie „Boga nie ma” funkcjonowała na popularnym rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte. Miała 26 tysięcy fanów. Zamieszczano na niej między innymi materiały kpiące z wierzeń religijnych.

Jak napisał administrator Vkontakte strona została zablokowana w ostatni poniedziałek na skutek możliwości łamania zasad portalu. Jednak głównym powodem jest orzeczenie jednego z sądów działających na terytorium Republiki Czeczenii z maja tego roku. Media opublikowały już wniosek prokuratorski, w którym zamieszczono wynik kontroli strony z dnia 6 kwietnia. Doprowadziła ona organa ściagania do wniosku, że strona „obraża uczucia prawosławnych chrześcijan”. Na stronie zamieszczono między innymi karyktaturę, w której postać Jezusa Chrystusa zwraca się do chirurga przy stole operacyjnym mówiąc „To ja stworzyłem tego raka, jak śmiesz go usuwać”. Odpowiedzią jest „Zamknij się”.  Rzeczniczka rosyjskiego regulatora środków masowego przekazu Roskamnadzor potwierdziła w agencji prasowej AFP, że blokada strony była realizacją orzeczenia sądu. Także czeczeńska prokutura twierdzi, że „odkryła materiały […] które obrażają uczucia wierzących”. 

dailystar.com.lb/kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 lipca 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-rosji-zablokowano-antyreligijna-strone-na-portalu-spolecznosciowym

Skip to content