Źeńska reprezentacja piłki nożnej Norwegii składa się wyłącznie z Norweżek. Władze związku przepraszają

Aktualizacja: 2015-07-2 9:38 am

Norwegia przygotowuje się do finałów Pucharu Świata w piłce nożnej. Przy tej okazji władze norweskiego odpowiednika naszego PZPN (NFF) zauważyły, że do reprezentacji żeńskiej nie udało im się włączyć odpowiedniej ilości pań o kolorze skóry innym, niż biały, za co przeproszono. Niestety cała żeńska reprezentacja Norwegii składa się z Norweżek, co uznano za porażkę polityki integracyjnej – podaje Aftenposten.

Zapowiedziano przeprowadzenie dokładnych studiów nad wspomnianą kwestią.

Za: http://speisa.com/

(MM)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82346 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]