Rosjanie oceniają manewry NATO jako prowokacyjne

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew bardzo krytycznie ocenił działania NATO w regionie, w tym serię ćwiczeń wojskowych.

„W tym kontekście oświadczono o tym, że dowództwo NATO planuje rozwinąć tu [w regionie Europy Środkowej] kontyngent o liczebności do 30 tys. ludzi, a Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg mówił o największym wzroście zdolności militatnych Sojuszu od czasu zimnej wojny. Przy tym poszczególne natowskie działania bardziej przypominają prowokacje niż manewry” – powiedział Patruszew w wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Kommersant”. „Na zachodzie są skłonni napędzać histerię z powodu każdego pojawienia się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej rosyjskich samolotów w ramach zwyczajnego bojowego dyżuru. Już nie pierwszy raz łowią i nie mogą ujawnić rosyjskich okrętów podwodnych, które jakoby przenikają na skandynawskie wody. Wstrzemięźliwie odnosimy się do kolejnych demarche Sojuszu Północnoatlantyckiego z tak wydumanych powodów” – scharakteryzował rosyjskie stanowisko Patruszew. 

ria.ru/kresy.pl

Za: Kresy.pl (22 czerwca 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosjanie-oceniaja-manewry-nato-jako-prowokacyjne

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content