W Paragwaju papież spotka się z przedstawicielem ruchu LGBT

Aktualizacja: 2015-06-20 2:11 pm

W dniach od 6 do 12 lipca papież Franciszek złoży wizytę w Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju. 11 lipca na stadionie Leon Condou Asunción Ojciec Święty spotka się z przedstawicielem ruchu… LGBT.

Doniesienia o spotkaniu biskupa Rzymu z przedstawicielem środowisk homoseksualnych potwierdziła Konferencja Episkopatu Urugwaju. Papież odbędzie rozmowę z Simonem Cazalem kierującym lobby Somos Gay. Dojdzie do tego w ramach spotkania z „przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego”.

Episkopat Paragwaju stwierdził, że „opowiada się za dialogiem, poszukiwaniem zgody i porozumienia”. Simon Cazal oświadczył z kolei, że papież Franciszek był dotąd „bardziej postępowy niż zachowania dość konserwatywnego Kościoła paragwajskiego”.

Homolobby wykorzysta wizerunek papieża do ataku na lokalny Kościół?

FLC

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82147 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]