“Papież nie powinien mieszać się do klimatu”

Aktualizacja: 2015-06-18 3:58 pm

P. Jeb Bush z Partii Republikańskiej skrytykował papieża Franciszka za jego poparcie dla idei tzw. globalnego ocieplenia i stwierdził, że głowa Kościoła katolickiego nie powinna mieszać się w sprawy polityczne.

P. Bush wyjaśnił, że tak jak politycy nie powinni kreować strategii gospodarczej w oparciu o słowa biskupów, tak Kościół nie powinien mieszać się w kwestie wykraczające poza religię i sprawy moralne.

P. Bush nie jest pierwszym Republikaninem, który krytykuje Franciszka. W styczniu 2015 r. p. Ryszard Santorum w związku z papieskim stwierdzeniem, że “dla bycia dobrymi katolikami nie trzeba kopulować jak króliki”, powiedział, że czasami “bardzo ciężko jest słuchać papieża”.

Źródło: www.newsmax.com

Opracował: Jarosław Wójtowicz

Za: Korwin-Mikke.pl (17-06-2015)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82128 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]