Węgry zamykają granicę przed zalewem imigrantów

Węgierski rząd zdecydował o zamknięciu granicy z Serbią. Viktor Orban zarządził jej ufortyfikowanie. Wszystko aby zatrzymać napływ imigrantów z Kosowa i Albanii.

„Mówimy o odcinku granicy o długości 175 kilometrów, którego fizyczne zamknięcie może nastąpić poprzez budowę czterometrowego ogrodzenia” – mówił minister srpaw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó. Jak stwierdził Unia Europejska nic nie robi w sprawie zalewu imigrantów, a jego kraj „nie może sobie pozwolić na czekanie”. Sam premier Orban jeszcze w zeszłym tygodniu zapowiedział uszczelnienie granicy oceniając, że „imigracja jest niebezpieczna”. Realizacją zadania zajmie się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W ciągu dwóch lat liczba imigrantów na Węgrzech wzrosła z kilku do 54 tysięcy co oznacza drugi najwyższy w stosunku do liczby ludności współczynnik w Unii Europejskiej.

gazeta.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 czerwca 2015)

 


 

W Paryżu przejrzeli na oczy? Odmawiają przyjęcia muzułmańskich migrantów

Dyplomatyczne napięcie na linii Paryż-Rzym. Francja odmówiła przyjęcia emigrantów, którzy przez Morze Śródziemne wdarli się do Włoch. Do tej pory Francja stanowiła eldorado dla przybyszów z Afryki.

Szef włoskiego rządu Matteo Renzi skrytykował niespodziewane stanowisko francuskich władz, które odmówiły prawa pobytu emigrantom znajdującym się w przygranicznej miejscowości Vintimille. – Europejczycy mają obowiązek skonfrontować się wspólnie z problemem migracji. Oświadczenia niektórych ministrów krajów unijnych temu się przeciwstawiają – powiedział premier Włoch. Była to odpowiedź na deklarację francuskiego ministra spraw wewnętrznych, Bernarda Cazeneuve, który poinformował, że „granica z Włochami została całkowicie zablokowana”.

Zdaniem włoskiego ministra spraw wewnętrznych, Angelino Alfano postawa Francji jest „uderzeniem w policzek Europy w sytuacji kiedy dziesiątki emigrantów biwakuje w Vintimille”.

Oni nie chcą zostać w Italii tylko przemieszczać się po Europie – twierdził premier Włoch apelując w ten sposób do Unii Europejskiej, by znalazła odpowiedź na inwazję emigrantów. Tylko w tym roku dotarło do Włoch już 100 tys. obcokrajowców.

Podobną politykę jak Francja przyjęli Austriacy oświadczając, że nie zamykają granicy, ale „tworzą wyjątkowe punkty kontrolne w pewnych miejscach”.

Premier Włoch stwierdził też, że w przypadku braku unijnej solidarności, „Włochy same stawią czoła inwazji emigrantów, wprowadzając plan B, który jak dotychczas jest tajemnicą”.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-06-17)

Skip to content