Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej chce pomóc USA w odnalezieniu filmu o locie na Księżyc

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, w odpowiedzi na wmieszanie się USA do spraw piłkarskiej federacji FIFA, zadeklarował gotowość pomocy amerykańskim agencjom wywiadowczym w odnalezieniu brakującego filmu z lotu astronautów na Księżyc.

Informacja została podana przez urzędowego przedstawiciela Komitetu, Władimira Markina – donosi gazeta „Izwiestia”.

„Można dopomóc w międzynarodowym dochodzeniu, gdzie zaginął film zrobiony przez astronautów na Księżycu – albo gdzie ukryte zostało 400 kg księżycowego gruntu,  którego nigdy więcej nie pokazano. Nie, nie twierdzimy, że astronauci nigdzie nie polecieli, a tylko nakręcono o nich film. Ale wszystkie te naukowe lub, być może, kulturowe artefakty  są dziedzictwem ludzkości, a ich zniknięcie bez śladu  to nasza wspólna strata. Dochodzenie pokaże, co się z nimi stało. „- powiedział Markin.

Wcześniej NASA ogłosiła zaginięcie oryginalnego filmu, który pokazuje lądowanie astronauty Neila Armstronga na Księżycu.

Oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego wezwał również prokuratorów USA do zbadania okoliczności wyboru tego kraju na lokalizację Mistrzostw Świata 1994.

http://ruposters.ru
Wolne tłum. gajowy Marucha

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-06-17)

Skip to content