Szwajcaria: wandale podpalili Mszał. Mógł spłonąć cały kościół

Aktualizacja: 2015-06-3 12:55 pm

W niedzielę w szwajcarskiej miejscowości Chalais doszło do próby podpalenia kościoła. Wandale spalili Mszał. Ogień nie rozprzestrzenił się na całą świątynie.

Podpalenie uniemożliwiło katolikom uczestniczenie w niedzielnej Mszy Świętej. Wstrząśnięty zajściem jest proboszcz, pochodzący z polski ksiądz Bolesław Antoni Bieniek. – Jestem w tutejszej parafii proboszczem od 27 lat. Posługiwałem także w innych krajach, ale nigdy nie przeżyłem czegoś takiego – zauważa proboszcz.

Duchowny podkreśla, że „spalenie Mszału jest niczym podłożenie ognia pod Biblie”. – To świętokradztwo – dodaje kapłan.

Opinii proboszcza nie podziela rzecznik lokalnej policji, Jean-Marie Bornet. Dla niego podpalenie kościoła to „zwykły wandalizm”. Widać, że słowo „profanacja” jest dla tutejszych stróżów porządku zarezerwowane dla innych wyznań…

FLC, luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81793 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]