Sarajewo: podróż pokoju, bez odniesień do Medziugorie

Aktualizacja: 2015-06-1 9:50 am

„Pokój z Tobą” – tak brzmi oficjalne hasło jednodniowej wizyty papieskiej w Sarajewie, która odbędzie się za tydzień, w sobotę. Z programem podróży zapoznał dziś dziennikarzy watykański rzecznik. Przypomniał, że Bośnia i Hercegowina wciąż jeszcze jest silnie naznaczona doświadczeniem wojny. Świadczy o tym zarówno podupadająca gospodarka, jak i samo Sarajewo, gdzie nadal można spotkać zburzone budynki czy przydrożne groby.

Bośnia i Hercegowina to drugi po Albanii kraj Europy, który odwiedzi Franciszek, nie licząc kilkugodzinnej wizyty w instytucjach europejskich w Strasburgu. Papież będzie się poruszał po Sarajewie papamobile, którego używa na placu św. Piotra, a zatem w wersji otwartej. Organizatorzy nie przewidują specjalnych zagrożeń.

Na briefingu przed podróżą dziennikarze pytali ks. Lombardiego, czy Ojciec Święty ustosunkuje się do kwestii Medziugorie, choćby ze względu na znaczenie duszpasterskie tego sanktuarium. Watykański rzecznik zaznaczył, że nie należy się tego spodziewać. Sprawa nadal jest bowiem przedmiotem badań Stolicy Apostolskiej.

„Komisja, której przewodniczył kard. Ruini, zakończyła już pracę i przekazała swoje wnioski Kongregacji Nauki Wiary – poinformował watykański rzecznik. – Teraz to ta kongregacja zajmuje się niniejszą sprawą, podejmuje dodatkowe badania, by w końcu przedstawić ją na posiedzeniu plenarnym tej dykasterii. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy i w jaki sposób zostanie zakończona ta sprawa”.

kb/ rv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]