Były ambasador USA w Kijowie: w razie rosyjskiej agresji wojska NATO nie wkroczą na Ukrainę

Aktualizacja: 2015-06-1 1:46 pm

Steven Pifer zapowiedział, że w razie regularnej agresji ze strony Rosji siły NATO nie znajdą się na Ukrainie. Kijów może liczyć jedynie na dostawy broni defensywnej i zachodnie sankcje.

„Jeśli Rosja podejmie taki niemądry krok, nie ujrzycie sił NATO gotowych, by pomóc Ukrainie” – zdecydowanie stwierdził Pifer.

Były ambasador USA w Kijowie powiedział, że w razie rosyjskiej agresji na wielką skalę Ukraina może liczyć na dostawy broni defensywnej ze strony Stanów Zjednoczonych, a także „innych krajów NATO, w tym państw bałtyckich, Polski, Kanady, może również Wielkiej Brytanii”. Dyplomata jest przekonany, że USA w takim wypadku będą starały się pomóc Ukrainie także poprzez nałożenie na Rosję kolejnych sankcji gospodarczych.

Ukrinform.ua / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81743 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]