Były prezydent Francji: Krym nigdy nie był ukraiński

Aktualizacja: 2015-05-30 8:35 am

Były francuski prezydent Valery Giscard d’Estaing powiedział w piątek podczas wykładu na uniwersytecie moskiewskim, że Rosja podbiła Krym kilka wieków temu i nigdy nie był on częścią Ukrainy.

W trakcie wykładu Giscard d’Estaing tłumaczył, że Rosja zajęła Krym w XVIII wieku. „Wróćmy do historii: Rosja podbiła Krym kilka wieków temu. (…) Krym nigdy nie był ukraiński. Przez jakiś czas znajdował się pod panowaniem tureckim, ale później Potiomkin włączył go do Rosji. Ukraina nie uczestniczyła w tym procesie” – powiedział były francuski prezydent.

Tass.ru / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]