„Gazeta Wyborcza” wręczy Komorowskiemu nagrodę Człowieka Roku

Osiągnięcia Bronisława Komorowskiego nie podlegają unieważnieniu tylko dlatego, że przegrał wybory – pisze Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Wyborcza” ma wręczyć prezydentowi Komorowskiemu nagrodę za osiągnięcia ostatnich pięciu lat.

Bronisław Komorowski jako marszałek Sejmu oraz prezydent RP zapewnił stabilizację i konstytucyjną ciągłość władzy w Polsce, która była pogrążona w traumie po katastrofie smoleńskiej. Mimo że był celem kampanii zniesławień i nienawiści, starał się łączyć Polaków, przedkładał umiar nad dogmatyzm i konsekwentnie wspierał europejskie aspiracje narodu ukraińskiego. Nagrodziliśmy go również za rozumną troskę o zasady współistnienia państwa i Kościoła – uzasadnia Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Nagroda miała zostać wręczona przed pierwszą turą, ale Bronisław Komorowski z uwagi na kampanię wyborczą nie mógł jej odebrać, w związku z czym termin przełożono.

onet.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (27 maja 2015)


Miliony na odprawy dla współpracowników Komorowskiego

O tym, gdzie będzie urzędował prezydent elekt Andrzej Duda do czasu zaprzysiężenia, będą rozmawiać dziś szefowa sztabu zwycięzcy i szef kancelarii obecnego prezydenta. Oficjalnie Andrzej Duda obejmie fotel prezydenta 6 sierpnia. Do tego czasu będzie musiał skompletować swój gabinet.

Tymczasem odchodzący z Pałacu Prezydenckiego urzędnicy mogą otrzymać nawet 11 mln zł odpraw – informują media. Chodzi o 400 współpracowników Bronisława Komorowskiego.

Pensje prezydenta i jego urzędników należą do jednych z najwyższych w Polsce.

6 sierpnia Bronisław Komorowski oficjalnie pożegna się z pełnionym dotychczas urzędem. Zgodnie z prawem, po odejściu dostanie 60 tys. zł brutto. Oprócz odprawy przysługuje mu również dożywotnio emerytura. Co miesiąc będzie otrzymywał ponad 4 tys. zł.

RIRM

Za: Kresy.pl (27 maja 2015)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content