Aktualizacja strony została wstrzymana

Masoneria chce „ulepszać” gatunek ludzki. Wolnomularska debata o transhumanizmie

W ostatnią sobotę maja francuska masoneria spotka się w ratuszu miasta Lyon, by debatować o transhumanizmie.  Z inicjatywą zorganizowania sympozjum wystąpił Wielki Wschód Francji.             

W spotkaniu wezmą udział loże należące do obediencji Wielkiego Wschodu. Wolnomularze chcą rozmawiać o transhumanizmie. Wśród zaproszonych gości odnajdujemy m. in. profesora medycyny, masona Jean-Louis Tourain deputowanego UMP. Naukowiec przedstawi wizją rozwoju sięgającą aż po 2050 rok.

Transhumanizm, czyli przekonanie o możliwości przejścia ludzkości na wyższy stopień ewolucji dzięki nauce i technologii jest obecnie coraz bardziej popularny w pewnych kręgach. Jest to efekt zachłyśnięcia się bezkrytyczną wiarą w postęp.

Francuski chirurg i urolog, prof. Laurent Alexandre uważa, że przedłużenie ludzkiego życia przy pomocy technologii NBIC (Nanotechnologii, Biotechnologii, Informatyki i Inżynierii) pociągnie za sobą kryzysy polityczne, filozoficzne, psychologiczne, doprowadzając do powszechnego nihilizmu.

Transhumanizm popiera radykalną wizję praw człowieka. Dla niego, obywatel to człowiek autonomiczny, który nie należy do nikogo oprócz siebie, i który sam decyduje o modyfikacjach, których chciałby dokonać w swoim mózgu, w swoim DNA i  ciele, wraz z postępem nauki – pisze prof. Alexandre. Teoria ta twierdzi, że „ludzkość nie powinna mieć żadnych skrupułów w używaniu wszelkich możliwości transformacji oferowanych przez wiedzę” – podkreśla naukowiec.

Chodzi o uczynienie człowieka terenem eksperymentu przez technologie NBIC; człowieka w permanentnej ewolucji, udoskonalanego i modyfikowanego dzień po dniu przez niego samego – deklaruje prof.Laurent Alexandre.

Franciszek L. Ćwik

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-05-26) | http://www.pch24.pl/masoneria-chce-ulepszac-gatunek-ludzki--wolnomularska-debata-o-transhumanizmie,36011,i.html

Skip to content