Publicysta “Do Rzeczy”: Nacjonaliści ukraińscy to największa swołocz

Aktualizacja: 2015-05-26 1:45 pm

Piotr Zychowicz, zastępca redaktora naczelnego tygodnika “Do Rzeczy” i redaktor naczelny miesięcznika “Historia Do Rzeczy”, w zdecydowanych słowach określił nacjonalistów ukraińskich. Publicysta jednocześnie zachowuje przychylność do ukraińskiej państwowości.

“UKRAINA – TAK, UPA – NIE” – pisze publicysta na swoim publicznym profilu na Facebooku. “Jestem wielkim miłośnikiem narodu ukraińskiego, ale uważam, że nacjonaliści ukraińscy to była największa swołocz. Sojusz Warszawy z Kijowem to rzecz ważna, ale nie kosztem pamięci o naszych zamęczonych rodakach” – dodaje Piotr Zychowicz.

“Ciekawi mnie Państwa opinia: jak dogadać się Ukrainą po tym co się stało?” – pyta publicysta, nawiązując do ludobójstwa na Wołyniu. Post poświęcony jest m.in. programowi telewizyjnemu z udziałem p. Sulmira Stanisława Źuka ocalałego z rzezi Huty Pieniackiej pod Lwowem.

Obecne prawo ukraińskie określa Ukraińską Powstańczą Armię mianem formacji walczącej o niepodległość kraju.

UPA odpowiedzialna jest za ludobóstwo ponad 100 tysięcy Polaków w trakcie II wojny światowej i tuż po niej. Kres jej działalności na ziemiach na zachód od granicy wschodniej “Polski Ludowej” położyła Operacja “Wisła”.

Facebook.com / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81623 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]