Andrzej Duda wygrał również za granicą

Aktualizacja: 2015-05-26 12:16 pm

W drugiej turze tegorocznych wyborów Prezydenta RP zorganizowanych na sześciu kontynentach w 86 państwach chęć udziału w głosowaniu zgłosiło 257.161 osób, z czego 44.432 osób zadeklarowało wolę oddania głosu korespondencyjnie.

Głosowanie odbyło się 23 maja (na zachodniej półkuli ze względu na różnice czasowe z Polską) i 24 maja 2015 r. w 229 obwodach głosowania utworzonych dla obywateli polskich przebywających za granicą.

Ze względu na różnice czasowe głosowanie za granicą trwało 35 godzin – rozpoczęło się o godzinie 7 rano czasu lokalnego 23 maja br. (tj. o godzinie 12 czasu warszawskiego) z chwilą otwarcia Obwodowych Komisji Wyborczych (OKW) utworzonych w Buenos Aires (Republika Argentyńska), w Brasilii, w Kurytybie (Federacyjna Republika Brazylii) i w Santiago (Republika Chile) i trwało do momentu zakończenia głosowania o godzinie 21 czasu lokalnego (tj. o godzinie 23 czasu warszawskiego) w OKW w Reykjaviku (Republika Islandii).

W wyniku głosowania, w którym udział wzięło 160.749 osób, na poszczególnych kandydatów oddano łącznie głosów:

Andrzej Sebastian Duda – 88.654 (55,93%)

Bronisław Maria Komorowski – 69.845 (44.07%).

Liczba głosów nieważnych wyniosła 2.250.

L24.lt

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81620 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]