Zgoda na „polskie obozy”?

MSZ pozbyło się ludzi, którzy przygotowali plan wspierania pozwów za określenia „polskie obozy śmierci” – informuje „Nasz Dziennik”.

Dwa lata temu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych powstał plan wspierania pozwów za określenia „polskie obozy śmierci”. Ale resort zwolnił odpowiedzialnych za to pracowników.

Program miał na celu propagowanie pozytywnego wizerunku Polski i niwelowanie fałszywych stereotypów. „W MSZ w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą funkcjonowało krótko stanowisko zastępcy dyrektora ds. polityki historycznej. Nie funkcjonował zespół ds. polityki historycznej” – przyznaje Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Biuro dodaje, że „projekt nie jest realizowany przez resort dyplomacji”.

„Nasz Dziennik”

KOMENTARZ BIBUŁY: „Nasz Dziennik” pisząc o zwolnieniu „odpowiedzialnych za program pracowników” wymienia wiceministra Janusza Ciska („Zespół ludzi, którzy mieli skutecznie reagować na kłamstwa obozowe, zaczął budować były wiceminister Janusz Cisek„). Oczywiście nie znamy szczegółów zwolnienia i całego programu, ale akurat do pana Ciska – mówiąc oględnie – nie mamy jakoś zaufania.

 

Za: Kresy.pl (23 maja 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zgoda-na-polskie-obozy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content