Chcemy repatrianta, nie imigranta – protesty w całej Polsce

Aktualizacja: 2015-05-22 9:18 am

Wczoraj w wielu polskich miastach odbyły się demonstracje osób przeciwnych europejskiej strategii imigracyjnej, nakazującej Polsce przyjmowanie imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Organizatorami protestów są Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska. Odbywały się one pod hasłem: “Chcemy repatrianta, nie imigranta! “NIE” dla tysięcy afrykańskich uchodźców w Polsce!”.

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić dokładny plan rozmieszczenia imigrantów w krajach członkowskich. Według wcześniejszych wyliczeń do Polski może trafić łącznie około 2 tys. uchodźców: około 960 imigrantów spoza Unii, a także ponad tysiąc spośród tych, którzy przekroczyli południową granicę UE.

Organizatorzy demonstracji uważają, że działania KE tworzą niebezpieczny precedens an przyszłość, gdyż chce ona do końca zaproponować trwały system rozmieszczania uchodźców w Unii w sytuacjach zwiększonego napływu imigrantów. Ich zdaniem państwa, które przyczyniły się do destabilizacji sytuacji w Afryce Północnej chcą zrzucić znaczną część obciążeń na inne kraje. Przypominają, że Wielka Brytania, która brała udział w bombardowaniu Libii w 2011 roku, nie musi przyjmować takich imigrantów. Zwracają też uwagę na to, że polskie państwo nie robi nic, by pomóc w repatriacji Polaków z terenów Donbasu czy Kazachstanu.

Główna manifestacja odbyła się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Protesty odbyły się również w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Wrocławiu. Dziś demonstracja ma odbyć się w Trójmieście.

Protest we Wrocławiu. Fot. Tomasz Kostyła / facebook.com

Protest pod KPRM. Fot. facebook.com

Money.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (22 maja 2015) -- [Org. tytuł: « Chcemy repatrianta, nie imigranta – protesty w całej Polsce [+FOTO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81548 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]