Działacze pro-life nie zostali wpuszczeni na debatę z Bronisławem Komorowskim

Aktualizacja: 2015-05-20 11:15 am

Wolontariusze Fundacji Pro-prawo do życia nie zostali wczoraj wpuszczeni na debatę wyborczą z Bronisławem Komorowskim w Ossolineum we Wrocławiu. Spotkanie, o którym wiadomość podano na dwie godziny przed rozpoczęciem, zasilone zostało przez dowiezioną publiczność i nie było dostępne dla zwykłych obywateli – czytamy na portalu stopaborcji.pl.

Kiedy obrońcy życia nie zostali wpuszczeni na spotkanie, kilku działaczy fundacji stanęło na chodniku przed wejściem do gmachu i rozwinęło banner ze zdjęciem zabitego nienarodzonego dziecka i pytaniem „Czy to dobry kompromis, Panie Prezydencie?”.

Jak informuje Fundacja Pro – Prawo do życia, w pewnym momencie jeden z nich – dolnośląski koordynator fundacji, Adam Brawata – odebrał telefon z Urzędu Miasta z zapytaniem, czy znajduje się pod Ossolineum. Gdy potwierdził, usłyszał, że do urzędu dzwoniła policja i że zostanie ukarany za tworzenie nielegalnego zgromadzenia.

„Sytuacja jest absurdalna. Z jednej strony Bronisław Komorowski wyjeżdża w Polskę na spotkania, z drugiej – izoluje się szczelnie od obywateli. A ci, którzy chcą zobaczyć się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem, są szykanowani przez urzędy i straszeni karami za nielegalne gromadzenie się.

Czego boi się Komorowski…? – pytają obrońcy życia.

Źródło: stopaborcji.pl

pam

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81526 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]