Aktualizacja strony została wstrzymana

Grzegorz Braun: imigranci? Przyjmijmy najpierw Polaków ze Wschodu!

Potomkowie Polaków wywiezionych na Wschód mają dziś trudności z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją urzędowo dowodzić, są odpytywani z języka. Najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – mówił w jednym z wywiadów Grzegorz Braun, odnosząc się do pomysłu przyjęcia przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Potomkowie rodaków wywiezionych do Kazachstanu czy na Ukrainę mają dziś trudność z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją dowodzić urzędowo, są egzaminowani, odpytywani z języka. Opowiadam się za równością wobec prawa i pytam, gdzie tu jest równość skoro równocześnie obywatelstwo polskie jest nadawana bądź uznawane w wypadku zgłaszających się z taką prośbą mieszkańców Izraela? Ci, jak się zdaje, nie natrafiają na takie przeszkody, które w istocie mają charakter szykan – mówił Grzegorz Braun w rozmowie z dziennikarką kanału „Przeciwko Antypolonizmowi”.

Co zaś do ogłoszeń pana Donalda Tuska o tym, że on tu chętnie przyjmie uchodźców z basenu Morza Śródziemnego, to trzeba tu zapytać: a skąd tu uchodźcy? Kto wywołał wojnę, która ludzi wypędza dziesiątkami, setkami tysięcy i każe im szukać bezpieczeństwa w Europie? Ci, którzy tę wojnę rozpętali, niech zajmą się zapewnianiem lepszego bytu uchodźcom – mówił reżyser kandydujący w wyborach prezydenckich. – My każdemu chętnie nieba przychylimy, ale najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – dodał Grzegorz Braun.

Być może po to się rozpętuje takie wojny, by następnie przerzucać skutki kataklizmów wojennych na tych najmniej odpowiedzialnych, a służących zawsze jako chłopiec do bicia. To jest – na przykład – na Polaków. Myślę, że to kolejny pomysł na pogłębienie dezintegracji polskiego społeczeństwa, jak wpędzić Polskę w kolejne kłopoty, z których być może się już nie wydobędzie – ocenił.

Bardziej tłumne osadnictwo uchodźców na terenie Polski może służyć jako generator konfliktów. Łatwo przeprowadzić prowokację po to, by Polaków następnie przedstawić w świecie jako nieodpowiedzialnych, może niegościnnych, a może wręcz nieszanujących praw ludzkich. To mogłoby być dobrym pretekstem do poddania Polski głębiej idącej kurateli międzynarodowej. Taki widzę najczarniejszy scenariusz – mówił Grzegorz Braun.

Jak dodał, faktycznym źródłem zagrożenia nie są imigranci a politycy. To oni stwarzają popyt na imigrację utrzymując świadczenia socjalne na atrakcyjnym poziomie, ale nie wiążąc z nimi wymogu uznawania obowiązujących w danym społeczeństwie norm kulturowych. – To problem Niemców, Francuzów i teraz przyszedł czas na nas. Ci którzy walczą z cywilizacja łacińską być może planowo dążą do rozmiękczenia tego pnia cywilizacyjnego, który u nas jeszcze jakoś się trzyma – zauważył Braun.

Źródło: youtube.com

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-05-18)


BBC: Państwo Islamskie przerzuca swoich bojowników do Europy na łodziach z uchodźcami

Według informacji doradcy libijskiego rządu dżihadyści są przerzucani przez Morze Śródziemne na łodziach pełnych imigrantów. W procederze mają brać udział gangi przemytników, które dzielą się z zyskami z islamskimi bojownikami.

Abdul Basit Haroun powołuje się na swoje rozmowy z przemytnikami w częściach północnej Afryki kontrolowanych przez dżihadystów. Mają oni zezwalać przemytnikom na kontynuowanie działalności w zamian za udział w zyskach w wysokości 50%. Wcześniej przedstawiciele władz Włoch i Egiptu ostrzegali, że muzułmanie z tzw. Państwa Islamskiego mogą próbować w ten sposób dostać się do Europy.

Zdaniem Harouna, dżihadyści wykorzystują fakt, że europejskie służby policyjne nie są w stanie zidentyfikować bojowników pośród uchodźców, przy czym moją oni często zajmować w łodziach oddzielne miejsca.

Wcześniej europejska agencja kontroli granicznej Frontex przestrzegała o istnieniu potencjalnej możliwości wykorzystywania przez muzułmańskich bojowników nietypowych sposobów, by dostać się do Europy. Zdaniem ekspertów kwestia ta jest jednak trudna do weryfikacji.

bbc.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (18 maja 2015)

Skip to content