Unia Europejska domaga się aby Polska przyjęła dwa tysiące imigrantów

Aktualizacja: 2015-05-15 2:05 pm

W dokumencie przygotowanym przez Komisję Europejską zobowiązano Polskę do przyjęcia na swoje terytorium tysiąc migrantów z Sytii i drugi tysiąc spośród tych, którzy nielegalnie przedzierali się przez Morze Śródziemne.

Bruksela postanowiła zobowiązać Polskę do przyjęcia 5% spośród 20 tys. uchodźców z Syrii i spośród, jak szacuje, 20 tys. tych, którzy dostali się nielegalnie do Europy Południowej. Razem daje to dwa tysiące imigrantów. Liczba ta może się jednak zwiększyć z powodu specjalnych uprawnień w tym względzie jakie posiadają Wielka Brytania, Dania i Irlandia. Oznaczałoby to, że pozostałe kraje będą jeszcze musiały przyjąć jakąś część z 3-tysięcznego kontyngentu przewidzianego dla tych trzech państw. 

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Małgorzata Woźniak uznała, że decyzje te nie są jeszcze ostateczne.

rmf24.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 maja 2015)


Republika Czeska nie chce imigrantów

Rząd Czech zapowiedział, że nie będzie przyjmować imigrantów wedle zaleceń Unii Europejskiej. Premier Bohuslav Sobotka poinformował opinię publiczną, że o tym kto przekroczy czeską granicę będą decydować sama Republika Czeska.

[„Zalecenia” Unii Europejskiej nie mają żadnej mocy prawnej. Tak samo, jak tzw. „uchwały” polskojęzycznej obory zwanej parlamentem, albo poglądy pijanego pana Mietka na cybernetykę społeczną. A więc można je olać albo podetrzeć sobie nimi odbyt. Co zrobiło kilka krajów Eurolandu, ale nie Polska.
Admin]

Republika Czeska chce pomagać uchodźcom na podstawie suwerennej decyzji własnego rządu, a nie kierując się mechanizmami definiowanymi przez Unię Europejską. Moim zdaniem nie ma teraz do dyspozycji w ramach Unii Europejskiej prawnego mechanizmu, na podstawie którego można by było wprowadzić kwoty – powiedział Sobotka

Słowa premiera czeskiego rządu są pokłosiem decyzji Komisji Europejskiej, która w najbliższym czasie ma przedstawić projekt tymczasowego rozdzielenia uchodźców z Bliskiego Wschodu pośród kraje członkowskie Unii Europejskiej.

MM
http://prostozmostu.net

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-05-15)

Za:
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81444 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]