- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Książka Wojciecha Sumlińskiego o Bronisławie Komorowskim jest wycofywana ze sprzedaży

Internauci alarmują, że książka Wojciecha Sumlińskiego „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” jest wycofywana z księgarni. „(…) Dostaliśmy od dystrybutora wezwanie do zwrotu i nie wprowadzania do obiegu książki o Komorowskim. (…) Ponoć jest jakiś protest ze strony prezydenta w sprawie tej publikacji w okresie przedwyborczym” – taką odpowiedź otrzymał mężczyzna, który zamówił publikację w jednej z księgarni internetowych.

W ostatnich dniach w czasie spacerów Bronisława Komorowskiego po Warszawie kilkakrotnie padały pytania o książkę Sumlińskiego. Za każdym razem prezydent zdawał się je bagatelizować. W pewnym momencie wręcz powiedział, że jej autor nie jest wart zauważenia i niebawem stanie przed sądem, choć on sam go nie pozwie.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął taką strategię na moją skromną osobę i na moją książkę „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, którą można ująć w słowach: tej książki nie ma. Nie zauważam jej, w ogóle nie chcę o niej słyszeć, nie chcę się na jej temat wypowiadać – powiedział Wojciech Sumliński w nagraniu dla programu TVP Info „Bliżej” Jana Pospieszalskiego. Autor dodał, że nie został ani pozwany do sądu, ani nawet poproszony o jakiekolwiek sprostowanie zamieszczonych w książce informacji.

Sumliński informuje także, że książka jest nadal dostępna w ogólnopolskiej sieci sprzedaży, między innymi w jego sklepie internetowym www.sumlinski.com.pl.

„W najbliższy poniedziałek otrzymamy kolejny dodruk i przystępujemy do dalszych wysyłek zamówień w naszym sklepie.

Ponownie informujemy, że każdy kto życzy sobie książkę z autografem, proszony jest o zawarcie takiej informacji przy zamawianiu książki. Opcja z autografem dotyczy książek zakupionych tylko w naszym sklepie internetowym” – czytamy na profilu Sumlińskiego na Facebooku.

Źródło: wpolityce.pl, https://www.facebook.com/wojciech.sumlinski?fref=ts

pam