Były ambasador USA: Amerykanie nie będą walczyć ani za Krym, ani za Polskę

Aktualizacja: 2015-04-25 2:07 pm

Były ambasador Stanów Zjednoczonych w Rosji Michael McFaul powiedział w wywiadzie dla “Ukraińskiej Prawdy”, że Amerykanie nie są gotowi walczyć ani za Krym, ani za Polskę, ani za jakiekolwiek środkowoeuropejskie państwo.

Po prostu nie chcę, żeby ludzie przeceniali możliwości Zachodu. Na wojnę nie pójdziemy, to oczywiste. Amerykanie nie są gotowi walczyć za Krym. Ani za Polskę w tych latach, ani za Węgry, ani za Czechosłowację. To po prostu fakt historyczny. Trzeba być realistą pod tym względem. Czasami czuję, że ludzie wymagjaą wiecej od Amerykanó, niż od siebie samych – mówił były ambasador w wywiadzie.

Nasze mozliwości są pod tym względem ograniczone. Walczyć nie chcemy. Europejczycy tym bardziej – zaznaczył McFaul.

Jak mówił były dyplomata, Putin chce, by na Ukrainie nie było ani wojny, ani pokoju.

Michael McFaul był amerykańskim ambasadorem w Rosji w latach 2012-2014. Wcześniej doradzał Barackowi Obamie w kwestiach bezpieczeństwa narodowego.

pravda.com.ua / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81364 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]