Niemcy: Prof. Spaemann krytycznie o Franciszku

Aktualizacja: 2015-04-17 2:09 pm

Wybitny 87 letni niemiecki filozof Robert Spaemann skrytykował pontyfikat Franciszka za chaotyczność i obojętność teologiczną.

Robert-Spaemann„Mam poczucie nieustającego chaosu” – powiedział w poświęconym „fenomenowi Franciszka” wywiadzie dla fryburskiego «Herder Korrespondenz». „Odnosi się wrażenie, że papież nie czyta zbyt dużo i nie za bardzo zna się na teologii.” Według niemieckiego filozofa bilans pontyfikatu jest ambiwalentny. Z jednej strony papież jest przywiązany do tradycyjnej pobożności i często ostrzega przed działaniem diabła. Ale przygotowanie do ubiegłorocznego synodu było „irytujące”, ponieważ papież jednoznacznie stanął po jednej stronie sporu.

Prof. Robert Spaemann jest filozofem, wykładowcą uniwersytetów w Heidelbergu, Salzburgu i Monachium. Przez Jana Pawła II mianowany członkiem Papieskiej Akademii Źycia. Założyciel i prezes honorowy stowarzyszenia Pro Missa Tridentina.

Źródło: kath.net

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81342 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]