Niemcy: Prof. Spaemann krytycznie o Franciszku

Wybitny 87 letni niemiecki filozof Robert Spaemann skrytykował pontyfikat Franciszka za chaotyczność i obojętność teologiczną.

Robert-Spaemann„Mam poczucie nieustającego chaosu” – powiedział w poświęconym „fenomenowi Franciszka” wywiadzie dla fryburskiego «Herder Korrespondenz». „Odnosi się wrażenie, że papież nie czyta zbyt dużo i nie za bardzo zna się na teologii.” Według niemieckiego filozofa bilans pontyfikatu jest ambiwalentny. Z jednej strony papież jest przywiązany do tradycyjnej pobożności i często ostrzega przed działaniem diabła. Ale przygotowanie do ubiegłorocznego synodu było „irytujące”, ponieważ papież jednoznacznie stanął po jednej stronie sporu.

Prof. Robert Spaemann jest filozofem, wykładowcą uniwersytetów w Heidelbergu, Salzburgu i Monachium. Przez Jana Pawła II mianowany członkiem Papieskiej Akademii Źycia. Założyciel i prezes honorowy stowarzyszenia Pro Missa Tridentina.

Źródło: kath.net

Za: Baza Dokumentów Papieskich (16 kwietnia 2015) | http://bdp.xportal.pl/aktualnosci/niemcy-prof-spaemann-krytycznie-o-franciszku/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content