Kolejne kłamstwa. Rosyjski portal o „polskich obozach zagłady”

Aktualizacja: 2015-04-20 12:55 pm

Portal „Russia Today” w jednym z artykułów napisał o „polskich obozach zagłady”. Sformułowanie ukazało się na portalu należącej do Federacji Rosyjskiej telewizji na dzień przed 72 rocznicą wybuchu powstania w getcie Warszawskim.

Mecenas Lech Obara, przewodniczący Stowarzyszenia Patria Nostra, które walczy z podobnymi określeniami w mediach, mówi, że to celowe działanie Rosjan.

“Uważam, że oni świetnie wiedzą, kto stworzył obóz zagłady Auschwitz, ponieważ tam również w strasznych warunkach przebywali jeńcy sowieccy. Zginęło ich niemało. Traktuję to, jako świadomą „wrzutkę”, która ma nam dokuczyć. To, że nie likwiduje się tego zjawiska, powoduje, że ono narasta i coraz szerzej w różnych krajach świata powtarza się to określenie. To świadczy o tym, że dotychczasowe działania rządu w postaci protestów dyplomatycznych nie przynoszą żadnego skutku. Uważam więc, że powinniśmy wejść na inny etap: wytaczania procesów. Przy czym szkoda, że to tylko nasza, indywidualna inicjatywa, za własne pieniądze staramy się zastąpić rząd” – zaznacza mec. Lech Obara.

Przypomnijmy też, że szerokim echem odbijają się słowa szefa FBI, który w jednym z przemówień oskarżył Polaków o współudział w holokauście.

W związku z tym w niedzielę Ambasador USA w Polsce Stephen Mull został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie otrzymał notę z protestem i wezwanie do przeprosin.

RIRM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81217 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]