- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Abp Luigi Negri: libertynizm seksualny zostawia młodzież na łasce szatana

„Niemoralne życie, zezwalanie na wszystko, co jest zakazane, wystawienie młodzieży na zakusy diabła -oto efekty francuskiego Maja 1968 r.” -powiedział włoski abp Luigi Negri w wywiadzie udzielonym portalowi Liberoquotidiano.it. Jego zdaniem dzisiejsza młodzież jest zdominowana przez fałszywą ideologią braku wszelkich reguł.

Maj 1968 jest źródłem wszystkiego zła naszej młodzieży – powiedział ks. Luigi Negri, arcybiskup Ferrary i Comacchio, ekspert w dziedzinie egzorcyzmów. Hierarcha ostro skrytykował rewolucję obyczajową, która pozbawiła młodzież zasad niezbędnych do prowadzenia godziwego życia i zachowania dobrych obyczajów.

Niemoralne życie sprawia, że stajecie się słabsi w stosunku do zakusów szatana – przekonywał włoski arcybiskup. Stwierdził także, iż ryzyko dla młodych ludzi wzrasta wraz z coraz popularniejszymi „aktywnościami ekstremalnymi”. – W kręgu satanistycznym jest dużo narkotyków i niekontrolowanej seksualności oraz wszystkiego, co może podobać się młodzieży. Proponuje się młodym ludziom niezasłużony sukces, bogactwo bez pracy i przyjemność bez ograniczeń – kontynuował purpurat.

Diabeł jest inteligentny i zmienia strategię – przypomniał abp Negri. – Ezoteryka, okultyzm, satanizm i różne rodzaje magii są obecne w mediach i na portalach społecznościowych, które przyciągają młodzież i prowadzą ją do niebezpiecznych wyborów – kontynuował duchowny. Abp Luigi Negri poinformował też, że opętania przez szatana wzrosły w ciągu ostatnich dziesięciu lat, w związku z czym również prośby o egzorcyzmy pojawiają się proporcjonalnie częściej.

FLC