Kardynał Brandmuller: zwolennicy zmiany nauczania o małżeństwie są heretykami

Aktualizacja: 2015-04-16 9:25 am

Kardynał Walter Brandmüller – jeden z wiodących krytyków proponowanych zmian dotyczących nauczania Kościoła na temat małżeństwa i Komunii dla rozwodników – powiedział ostatnio, że wszyscy zwolennicy idei kard. Kaspera, nawet jeśli są biskupami, to heretycy.

Duchowny jest jednym z pięciu kardynałów, którzy przyczynili się do powstania książki pt. „Pozostać w Prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim”, koncentrującej się na krytyce propozycji niemieckiego hierarchy, kard. Waltera Kaspera, domagającego się udzielania Komunii świętej katolikom żyjącym w grzechu ciężkim.

W zeszłym miesiącu kard. Brandmüller udzielił krótkiego wywiadu portalowi Life Site News, w którym tłumaczył, dlaczego Kościół nie może dopuścić do Komunii rozwiedzionych wiernych, żyjących w nowych związkach. Podkreślił, że związki takie nie są ważne dla Kościoła. – Jest oczywiste, że praktyka duszpasterska Kościoła nie może stać w opozycji do wiążącej doktryny. Nie może jej też po prostu zignorować. To jest jak z budowaniem mostu. Jeśli architekt nie będzie zwracał uwagi na prawa inżynierii budowlanej, most się zawali. Praktyka duszpasterska musi przestrzegać Słowa Bożego. Zmiana nauczania, dogmatu, jest nie do pomyślenia. Kto jednak świadomie to robi, albo natarczywie domaga się tego, jest heretykiem – nawet jeśli nosi strój biskupi – tłumaczył kardynał.

Hierarcha wspomniał o potrzebie katechizacji o grzechu pierworodnym i jego skutkach, odkupieniu przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, która to nauka była w dużej mierze dotychczas tłumiona. – Nie można zrozumieć losów świata – i własnego życia – bez tych prawd – przekonywał. – To nieuniknione, że ignorowanie podstawowych prawd prowadzi do wykroczeń przeciw moralności – dodał.

Purpurat zachęcił także innych duchownych do uczestniczenia w marszach w obronie życia.

Źródło: lifesitenews.com, AS.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81142 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]