Rosjanie przechwycili amerykański samolot zwiadowczy nad Bałtykiem

Aktualizacja: 2015-04-12 7:14 pm

Amerykański samolot rozpoznanie fotograficznego i elektronicznego Boeing RC-135 został przechwycony gdy zbliżył się do obwodu kaliningradzkiego.

O sprawie poinformował sam Pentagon, twierdząc amerykański samolot zwiadowczy poruszał się jedynie w pobliżu przestrzeni powietrznej rosyjskiego terytorium, gdy podleciał do niego na bardzo bliską odległość rosyjski myśliwiec Su-27. Amerykanie oskarżyli pilota myśliwca, iż zachowywał się agresywnie i zagroził bezpieczeństwu amerykańskiego samolotu, gdy w pewnym momencie zbliżył się na odległość 15 metrów. Pentagon zapowiedział “podniesienie kwestii incydentu poprzez odpowiednie kanały dyplomatyczne i oficjalne”. 

Na zarzuty odpowiedział generał-major Igor Konaszenkow rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Jak stwierdził, rosyjski myśliwiec przechwycił amerykańską maszynę gdyż “radary rosyjskiej obrony wykazały niezidentyfikowany obiekt powietrzny nad Morzem Bałtyckim, który wykazywał stały kurs na naszą granicę”.

rt.com/kresy.pl

[Wybrane komentarze Internautów pod wpisem na stronie źródłowej:]

Zan:12.04.2015 22:38

Niech wstawią USmany filmik, to sami ocenimy czy Iwan szalał czy przechwytywał kulturalnie. Pełno jest filmików z przechwytywania ruskich samolotów. Mam nadzieję, że bateryjka w GoPro tym razem nie wysiadła :). Niekulturalne przechwycenia zdarzają się. np. kilka lat temu na Morzu Chińskim (a więc w obszarze żywotnych interesów pokojowej USmanii – jak Bałtyk w tym przypadku) Chiński kamikaze staranował pokojowy statek badawczy charytatywnej organizacji US Navy. Jakby co googlajcie po angielsku. Jak się wpisze w wyszukiwarkę słowa “chinski samolot rozponawczy satranowal”, to polski ocipiały od rusofobii Internet nie wyświetla wyników z Chińczykami, ale Rosjanami taranującymi pasażerskie samoloty nad Bałtykiem. Typowe SEO na euroregion Polin co by jakiś googlający leming nie wyszedł z ramki zainteresowań. Ciekawe kiedy po wpisaniu “budyń czekolandowy” na pierwszej stronie wyjdzie Putin dręczący małe kotki. Dobre SEO nie jest złe.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81074 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]