Ksiądz w Lourdes zaatakowany podczas odprawiania Mszy Świętej

Aktualizacja: 2015-04-10 9:20 am

Ks. Jean-François Duhar, proboszcz w Lourdes został napadnięty przez dwóch mężczyzn w czasie odprawiania Mszy Świętej w kościele Sacré-CÅ“ur.

Do świątyni, podczas Mszy Świętej wtargnęło dwóch osobników. Weszli oni na ambonę oznajmiając, że chcą „mówić do ludu”. Następnie zaatakowali stojącego przy ołtarzu kapłana.

Na zachowanie agresorów natychmiast zareagowali zgromadzeni na Eucharystii. Udało im się oswobodzić duchownego z rąk agresorów. Bandytów przytrzymano oczekując na przyjazd policji. Po interwencji mundurowych, ksiądz mógł dokończyć odprawianie Mszy.

O profanacji świątyń i coraz bardziej powszechnych aktach agresji wobec chrześcijan we Francji, informujemy regularnie na naszym portalu. Liczba tych bandyckich wyczynów pozwala mówić o dominacji chrystofobii.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]