Amerykańska agencja wywiadowcza: Komorowski zamiatał pod dywan przekręty WSI

Z opublikowanych przez WikiLeaks maili amerykańskiej prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor, wynika, że prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu z jakiś powodów zależało na ukryciu podejrzanych interesów, które prowadziły WSI.

Trzej analitycy Stratfor: Marko Papic, Michael Wilson i Lauren Goodrich analizowali stan polskich służb wywiadowczych, w tym relacje prezydenta Komorowskiego z WSI. Zwrócili oni uwagę, że rządy PiS były oczyszczającym czasem dla polskiego wywiadu.

W jednym z maili Papic napisał do Goodricha o ukrywaniu przez Komorowskiego podejrzanych interesów WSI. „Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nawiasem mówiąc, wywiad wojskowy w Polsce posiadał wiele prywatnych firm, nawet aż do 1990 roku. Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło” – napisał Papic.

Analitycy prywatnej agencji wywiadowczej w swojej korespondencji przesyłali sobie również artykuły z „Rzeczpospolitej” i „Polski The Times” dotyczące sytuacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i powiązań Bronisława Komorowskiego z WSI.

Źródło: wpolityce.pl

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-03-31) | http://www.pch24.pl/amerykanska-agencja-wywiadowcza--komorowski-zamiatal-pod-dywan-przekrety-wsi,34902,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content