Amerykańska agencja wywiadowcza: Komorowski zamiatał pod dywan przekręty WSI

Aktualizacja: 2015-03-31 3:35 pm

Z opublikowanych przez WikiLeaks maili amerykańskiej prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor, wynika, że prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu z jakiś powodów zależało na ukryciu podejrzanych interesów, które prowadziły WSI.

Trzej analitycy Stratfor: Marko Papic, Michael Wilson i Lauren Goodrich analizowali stan polskich służb wywiadowczych, w tym relacje prezydenta Komorowskiego z WSI. Zwrócili oni uwagę, że rządy PiS były oczyszczającym czasem dla polskiego wywiadu.

W jednym z maili Papic napisał do Goodricha o ukrywaniu przez Komorowskiego podejrzanych interesów WSI. „Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nawiasem mówiąc, wywiad wojskowy w Polsce posiadał wiele prywatnych firm, nawet aż do 1990 roku. Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło” – napisał Papic.

Analitycy prywatnej agencji wywiadowczej w swojej korespondencji przesyłali sobie również artykuły z „Rzeczpospolitej” i „Polski The Times” dotyczące sytuacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i powiązań Bronisława Komorowskiego z WSI.

Źródło: wpolityce.pl

ged

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80837 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]