Ławrow: Podwójne standardy USA

Aktualizacja: 2015-03-28 9:57 pm

Stany Zjednoczone wspierają interwencję zbrojną w obronie prezydenta Jemenu, a nie popierają obalonego prezydenta Ukrainy – twierdzi rosyjski minister spraw zagranicznych.

Siergiej Ławrow odniósł się do deklaracji Białego Domu, który wkrótce po ataku Arabii Saudyjskiej na Jemen zapowiedział “logistyczne i wywiadowcze” wspieranie tej akcji militarnej, a także ujawnił, że już działa wspólna komórka sztabowa. Szef rosyjskiej dyplomacji określił to na konferencji prasowej w stolicy Gwatemali, gdzie składa oficjalną wizytę, jako “wyraźne podwójne standardy, choć oczywiście, nie chcieliśmy ani tego co dzieje się na Ukrainie, ani tego co dzieje się w Jemenie”. 

Ławrow zaznaczył także, że nie doszłoby do ukraińskiego kryzysu, jeśli 22 lutego zeszłego roku te kraje, których reprezentanci byli świadkami podpisania porozumienia między prezydentem Janukowyczem i opozycją, użyły swoich wpływów aby było ono przestrzegane. Ławrow odniósł się w ten sposób do kompromisowej umowy jaką strony ukraińskiego konfliktu wynegocjowały dzięki mediacji ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji 21 lutego 2014 r., a które było podpisane w obecności Radosława Sikorskiegi i Waltera Franka-Steinmeiera przez Wiktora Janukowycza. Zostało ono odrzucone przez tłum protestujących na Majdanie, który zapowiedział szturm na dzielnicę rządową.

ria.ru/kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80795 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]