Rosja zwołuje posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Aktualizacja: 2015-03-19 9:16 pm

Według Rosji konieczność zebrania się tego kluczowego ciała Organizacji Narodów Zjednoczonych spowodowana jest “niewypełnianiem” porozumień mińskich dotyczących rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ma odbyć się w formacie zamkniętym – jak poinformował sekretarz prasowy przedstawicielstwa Rosji przy ONZ Aleksiej Zajcew. Rosjanie chcą prawdopodobnie zakwestinować na forum Rady uchwaloną we wtorek i podpisaną wczoraj przez prezydenta Ukrainy nowelizację ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Już wczoraj ustawa została zdecydowanie odrzucona przez donbaskich separatystów, którzy uznali ją złamanie porozumień mińskich: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fprzywodcy-separatystow-odrzucaja-ukrainska-ustawe-w-sprawie-specjalnego-statusu Podobne stanowisko zajął dziś rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, który stwierdził że brak jednoznaczego określenie wszystkim miejscowości, które będą cieszyć się specjalnym statusem administracyjnym, a także odłożenie jego wdrożenia do czasu przeprowadzenia nowych wyborów na terenach kontrolowanych przez separatystów może prowadzić do eskalacji konfliktu: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lawrow-to-waszyngton-pcha-kijow-do-wojny

ria.ru/kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80555 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]