- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Rosja: Koncerny nie będą demoralizować

Szwedzki koncern Ikea zamknął rosyjskojęzyczną wersję swego internetowego magazynu „Ikea Family Live” w obawie przed naruszeniem rosyjskiego prawa o zakazie propagandy homoseksualnej wobec małoletnich.

Publikowana w 25 państwach gazetka pokazuje „różnorodne aspekty życia ludzi w ich domach, niezależnie od ich wieku, płci, orientacji seksualnej, narodowości czy religii”.

W specjalnym oświadczeniu meblowy gigant wyjaśnił, że niektóre spośród zawartych w niej artykułów mogłyby zostać uznane w Rosji za homoseksualną propagandę. Jednocześnie dodał, że zawsze stara się działać zgodnie z miejscowym prawem, by w ten sposób uniknąć niepotrzebnych napięć z miejscowymi władzami. Rosyjskie władze dotychczas nie skomentowały całej sprawy.

Wzbudzające jazgot liberalnych środowisk prawo zostało wprowadzone w 2013 roku i od tego czasu skutecznie chroni rosyjską młodzież przed promocją zachowań niezgodnych z odradzającą się w Rosji kulturą chrześcijańską. Na jego mocy przedstawianie homoseksualizmu w pozytywnym świetle grozi karą grzywny od 150 dolarów dla osób prywatnych do 30 tysięcy dolarów dla organizacji.

Komentarz Redakcji:
Ponad tysiąc lat temu dumni wojownicy ze Skandynawii przybyli na terytorium dzisiejszej Rosji, by stworzyć tam zręby ruskiej państwowości. Dziś ich potomkowie przybywają tam, by przyspieszyć cywilizacyjny upadek. Jednakże rząd Rosji w stanowczy sposób przypomniał im, że powinni zajmować się sprzedawaniem mebli, a nie nawracaniem Rosjan na liberalne pseudowartości. Tym samym kolejny raz udowodnił, że tradycja chrześcijańska i dobro dzieci są dla niego ważniejsze niż interesy międzynarodowych korporacji i pstrokatych mniejszości.

(Na podstawie bbc.com opracował RS)
http://xportal.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-03-15)