Okręty NATO na Morzu Czarnym

Aktualizacja: 2015-03-14 10:08 am

Sześć okrętów wojennych państw NATO zawinęło do portu Konstanca w Rumunii. Jest to część manewrów prowadzonych na Morzu Czarnym.

W skład grupy wschodzi amerykański krążownik rakietowy USS Vicksburg, a także cztery fregaty: turecka Turgut Reis, włoska Aliseo, kanadyjska Fredericton i rumuńska Regina Maria. Towarzyszy im niemiecki statek pomocniczy Spessart.

Okręty wchodzące w skład grupy szybkiego reagowania SNMG2 wpłynęły na Morze Czarne 4 marca. Dowódcą całej grupy jest amerykański wiceadmirał Brad Williamson. Celem ćwiczeń ma być podniesienie umiejętności z zakresu ochrony przed atakami z powietrza i ze strony okrętów podwodnych, za pomocą torped. Ćwiczenia odbywają się wspólnie z jednostkami rumuńskimi i bułgarskimi.

Kanadyjska fregata HMCS Fredericton, widoczna z pokładu USS Vicksburg. Fot. twitter / @USNATO

Amerykański krążownik rakietowy USS Vicksburg. Fot. wikimedia.org

Turecka fregata Turgut Reis. Fot. shipspotting.com

Tass.ru / tvn24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (14 marca 2015) -- [Org. tytuł: « Okręty NATO na Morzu Czarnym [+FOTO]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80411 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]