Wiceprezes FIFA: mundialu w 2018 nie można organizować w Rosji z powodu tamtejszych problemów z rasizmem

Aktualizacja: 2015-03-13 2:33 pm

Wiceprezydent FIFA Jeffrey Webb powiedział, że w obecnej chwili w Rosji jest zbyt wysoki poziom rasizmu, aby organizować tam piłkarskie mistrzostwa świata.

“Minister sportu Rosji Witalij Mutko, który jest również członkiem komitetu wykonawczego FIFA, potwierdza to. Nie można organizować mistrzostw świata przy obecnym obrocie spraw w Rosji” – powiedział Webb.

Wiceprezes FIFA powiedział, że organizacja przydzieli Rosji współpracowników, którzy mają pomóc jej zmierzyć się z tym problemem. Współpraca ma się zacząć jeszcze w tym roku. 

unian.net / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80388 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]