Były prezydent Czech: Rosja zareagowała na konflikt wywołany przez Zachód na Ukrainie

Aktualizacja: 2015-03-8 1:24 pm

Vaclav Klaus, były prezydent Czech, wyraził opinię w wywiadzie dla austriackiej gazety “Tiroler Tageszeitung”, że konflikt na Ukrainie wywołał Zachód. Polityk podkreślił, że zdaje sobie sprawę, iż ze swoją opinią znajduje się w mniejszości.

“Należę do tej mniejszości polityków, dziennikarzy i intelektualistów, którzy uważają, że presja przyszła z Zachodu. Z tego punktu widzenia Rosja nie jest winna. To, co zrobiła Rosja, jest według mnie reakcją, ruchem wymuszonym” – powiedział Klaus.

Vaclav Klaus był prezydentem Republiki Czeskiej w latach 2003-2013. Jego polityka charakteryzowała się zdystansowanym podejściem do procesu tzw. integracji europejskiej. Publicznie wyrażał również opinię, że tzw. globalne ocieplenie to mit.

“Tiroler Tageszeitung” / Kresy.pl

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80301 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]