Organizacja działająca przy amerykańskim episkopacie promowała w Kenii antykoncepcję

Aktualizacja: 2015-03-6 10:12 am

Wspólne dochodzenie Population Research Institute, Lepanto Institute i Human Life International wykazało, że katolicka organizacja charytatywna powołana z inicjatywy amerykańskiego episkopatu – Catholic Relief Service (CRS) – realizowała w Kenii programy promujące antykoncepcję. Organizacja zarzuty odrzuca.

Przedstawiciele Catholic Relief Service odpierają wszystkie zarzuty postawione przez organizacje pozarządowe. Napisali m.in.: „Raport twierdzi, że CRS promowała prezerwatywy w ramach swojej działalności w celu zapobiegania wirusowi HIV i AIDS wśród kenijskich dzieci w wieku od 10 do 14 lat. To twierdzenie jest fałszywe. CRS dostosowała program amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w taki sposób, aby promować zdrowy wybór i usunęła wszystkie aspekty, które naruszały nauczanie Kościoła”.

„CRS wdrażała poprawioną wersję programu. Jako organizacja wyznaniowa możemy powoływać się na klauzulę sumienia, która umożliwia podmiotom wyznaniowym, takim jak CRS, realizowanie programów finansowanych ze środków publicznych, szanujących jednocześnie nasze przekonania religijne. W celu zapobiegania AIDS skupiliśmy się przede wszystkim na promowaniu abstynencji i wierności. Nasza zmodyfikowana wersja programu została zatwierdzona przez CDC i Kenijską Konferencję Biskupów Katolickich” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Population Research Institute, Lepanto Institute i Human Life International dysponują jednak dowodami potwierdzającymi, że pracownicy „katolickiej” organizacji charytatywnej, działającej przy amerykańskim episkopacie i korzystającej ze środków amerykańskich podatników, usunęli z programu zapis o niepromowaniu prezerwatyw. W drugiej, poprawionej wersji programu znalazł się zapis o promocji w ramach „zdrowego wyboru” prezerwatyw, antykoncepcji hormonalnej i środków poronnych.

Co więcej, CRS propagowała swój program wśród ponad 30 tys. osób w wieku od 14 do 18 lat. W ten sposób – zachęcała amerykańska organizacja – nastolatkowie mieliby chronić się przed HIV i niechcianą ciążę. Współpracując przy tym z podmiotami propagującymi antykoncepcję, sterylizację i aborcję w krajach Trzeciego Świata.

Źródło: pop.org., AS.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80287 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]