Rodzice św. Teresy z Lisieux zostaną kanonizowani

Aktualizacja: 2015-03-5 11:14 am

Błogosławiony Ludwik i Zelia Martin, rodzice świętej Teresy z Lisieux, będą kanonizowani w Watykanie w październiku – ogłosił 27 lutego prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato. Będzie to pierwsze święte małżeństwo w Kościele.

Dzięki Bogu, w październiku, małżonkowie, rodzice św. Therese z Lisieux, zostaną kanonizowani – powiedział kardynał Angelo Amato podczas konferencji zorganizowanej przez Wydawnictwo Watykańskie na temat „Jacy są święci?”. Hierarcha podkreślił znaczenie świętości rodziny i zaznaczył, że uroczystość kanonizacji mogłaby się odbyć w czasie trwania synodu poświęconego rodzinie. Jako przypuszczalne daty podaje się 18 i 19 października.

Błogosławieni Ludwik i Zelia zawarli związek małżeński w1858 roku. Byli rodzicami dziewięciorga dzieci, pięcioro wstąpiło do zakonu – w tym św. Teresa z Lisieu.

Jak przypomina portal la-croix.com, 7 stycznia 2013 roku na prośbę biskupa Carlosa Osorio, a następnie arcybiskupa Walencji, wszczęto dochodzenie w sprawie cudowności uzdrowienia dziewczynki o imieniu Carmen. Cud był przypisywany wstawiennictwu rodziców świętej Teresy.

pam

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]