Porozumienie między Moskwą a Madrytem: hiszpańscy homoseksualiści nie adoptują rosyjskich dzieci

Aktualizacja: 2015-03-2 9:33 am

Hiszpańscy homoseksualiści nie adoptują rosyjskich dzieci – tak wynika z porozumienia zawartego przez Moskwę z Madrytem. Dom rosyjskim sierotom zapewniać mogą jedynie małżeństwa.

Jak poinformował wiceminister nauki i szkolnictwa Rosji, Weniamin Kaganow, Duma Państwowa tak szybko, jak tylko to możliwe, zajmie się ratyfikowaniem umowy zawartej przez Moskwę i Madryt w sprawie adopcji. Kaganow dodał, że strona rosyjska przygotowuje tak sformułowane dokumenty adopcyjne, by skutecznie uniemożliwić adopcję rosyjskich dzieci przez osoby pozostające w związkach homoseksualnych.

 – Przygotowaliśmy dodatkowo także klauzulę, która odnosi się do możliwej adopcji rosyjskich dzieci przez kolejne hiszpańskie rodziny. Tak stanie się w przypadku nieudanej pierwszej adopcji. Kolejna adopcja będzie prawnie podlegać prawu Federacji Rosyjskiej – powiedział minister.

Jak poinformowało hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Edukacji, w ciągu ostatnich dziesięciu lat hiszpańskie rodziny adoptowały blisko 8 tysięcy rosyjskich dzieci. Po podpisaniu umowy i ratyfikowaniu jej przez Dumę prawdopodobnie liczba ta nie będzie już tak szybko wzrastać. Warto przypomnieć, że jako odpowiedź na nałożone sankcje Moskwa zabroniła Amerykanom adoptowania rosyjskich dzieci. W tym przypadku zakaz dotyczy wszystkich rodzin.

Źródło „Interfax”

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]