Aktualizacja strony została wstrzymana

Porozumienie między Moskwą a Madrytem: hiszpańscy homoseksualiści nie adoptują rosyjskich dzieci

Hiszpańscy homoseksualiści nie adoptują rosyjskich dzieci – tak wynika z porozumienia zawartego przez Moskwę z Madrytem. Dom rosyjskim sierotom zapewniać mogą jedynie małżeństwa.

Jak poinformował wiceminister nauki i szkolnictwa Rosji, Weniamin Kaganow, Duma Państwowa tak szybko, jak tylko to możliwe, zajmie się ratyfikowaniem umowy zawartej przez Moskwę i Madryt w sprawie adopcji. Kaganow dodał, że strona rosyjska przygotowuje tak sformułowane dokumenty adopcyjne, by skutecznie uniemożliwić adopcję rosyjskich dzieci przez osoby pozostające w związkach homoseksualnych.

 – Przygotowaliśmy dodatkowo także klauzulę, która odnosi się do możliwej adopcji rosyjskich dzieci przez kolejne hiszpańskie rodziny. Tak stanie się w przypadku nieudanej pierwszej adopcji. Kolejna adopcja będzie prawnie podlegać prawu Federacji Rosyjskiej – powiedział minister.

Jak poinformowało hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Edukacji, w ciągu ostatnich dziesięciu lat hiszpańskie rodziny adoptowały blisko 8 tysięcy rosyjskich dzieci. Po podpisaniu umowy i ratyfikowaniu jej przez Dumę prawdopodobnie liczba ta nie będzie już tak szybko wzrastać. Warto przypomnieć, że jako odpowiedź na nałożone sankcje Moskwa zabroniła Amerykanom adoptowania rosyjskich dzieci. W tym przypadku zakaz dotyczy wszystkich rodzin.

Źródło „Interfax”

ChS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-03-02) | http://www.pch24.pl/hiszpanscy-homoseksualisci-nie-adoptuja-rosyjskich-dzieci,34255,i.html