Prezydent Komorowski wyda kilkaset milionów na wsparcie dla ukraińskich firm

Aktualizacja: 2015-02-25 6:33 pm

300 milionów złotych Bronisław Komorowski chce przeznaczyć na wsparcie małych przedsiębiorstw na Ukrainie, o czym poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

Jak mówił w rozmowie RMF.FM Dziekoński “Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią […] Chcemy wykorzystać te pieniądze jako lewarowanie czy też wzmocnienie kapitałowe tych firm małej przedsiębiorczości”. Jak dodał “koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości”. Dziekoński uważa, że jeśli ukraińskie małe formy wzmocnią się to będą wchodzić na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Beneficjentem pomocy będą mogły być wyłącznie firmy zatrudniające od 30 do 250 pracowników.

rmf.fm/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80038 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]