Prezydent Komorowski wyda kilkaset milionów na wsparcie dla ukraińskich firm

300 milionów złotych Bronisław Komorowski chce przeznaczyć na wsparcie małych przedsiębiorstw na Ukrainie, o czym poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

Jak mówił w rozmowie RMF.FM Dziekoński „Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią […] Chcemy wykorzystać te pieniądze jako lewarowanie czy też wzmocnienie kapitałowe tych firm małej przedsiębiorczości”. Jak dodał „koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości”. Dziekoński uważa, że jeśli ukraińskie małe formy wzmocnią się to będą wchodzić na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Beneficjentem pomocy będą mogły być wyłącznie firmy zatrudniające od 30 do 250 pracowników.

rmf.fm/kresy.pl

Za: Kresy.pl (25 lutego 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/prezydent-komorowski-wyda-kilkaset-milionow-na-wsparcie-dla-ukrainskich-firm

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content