Biskup Fryburga: nie wiem jak intepretować to, co Pismo Święte mówi o homoseksualizmie

Ordynariusz Fryburga, ks. Charles Morerod, mający opinię „konserwatysty”, w wywiadzie dla francuskiego dziennika ocenił, iż nie jest pewien jak intepretować Pismo Święte w kwestii homoseksualizmu.

„Czytając teksty biblijne trudno mieć wątpliwości: wynika z nich, iż homoseksualizm jest grzechem” – powiedział francuskiemu dziennikowi „Le Matin” bp Morerod, po czym dodał: „Natomiast trudno powiedzieć, w jaki sposób należy te teksty intepretować”.

Zdaniem hierarchy, to właśnie „jeden z licznych problemów, który będzie dyskutowany na synodzie biskupów jesienią tego roku”.

Szwajcarski biskup był jednym z ekspertów wyznaczonych przez Watykan do dyskusji teologicznej z Bractwem Piusa X.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-25)

 

Szwajcaria: Bractwo Św. Piotra obejmuje kanonicznie bazylikę Matki Bożej Fryburskiej

29 czerwca br. [2012], w uroczystość świętych Piotra i Pawła Apostołów, bp Karol Morerod, który pół roku wcześniej objął we władanie szwajcarską diecezję Lozanny, Genewy i Fryburga, ogłosił, że powierzy bazylikę Matki Bożej Fryburskiej (Notre-Dame de Fribourg) opiece duszpasterskiej księży Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra, które w tym mieście posiada swój Dom Generalny.

W sobotę 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ks. Jan Berg, przełożony generalny FSSP, w obecności wikariusza generalnego tej diecezji, ks. prał. Alana Chardonnensa, oraz kanoników i zgromadzonego duchowieństwa odprawił uroczystą Mszę św., podczas której odczytano stosowny dekret biskupa.

Biskup Karol Morerod jest dominikaninem, byłym rektorem Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu i sekretarzem generalnym Międzynarodowej Komisji Teologicznej oraz konsultorem Kongregacji Nauki Wiary i członkiem watykańskiej komisji ds. rozmów doktrynalnych z Bractwem Św. Piusa X.

Kościół Notre-Dame de Fribourg został wybudowany na początku XIII stulecia i w 1923 r. podniesiony do godności bazyliki mniejszej. We wrześniu 2011 r. po 24 latach zakończyły się prace archeologiczne i konserwatorskie prowadzone w jego wnętrzu i na dziedzińcu.

1 listopada 1970 r. jeden z poprzedników bp. Moreroda na urzędzie ordynariusza diecezji Lozanny, Genewy i Fryburga, nieżyjący już bp. Franciszek Charriere, erygował kanonicznie Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X (źródło: riposte-catholique.fr, 17 września 2012).

Za: Wiadomości Tradycji katolickiej (17 września 2012)

Za: |

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content