Marian Kowalski o Komorowskim: to człowiek niebezpieczny albo bezmyślny, który pcha nas w kierunku wojny

Aktualizacja: 2015-02-20 9:24 am

W jednym z wywiadów kandydat RN na prezydenta mocno skrytykował politykę, jaką Polska prowadzi w sprawie Ukrainy. Podobnie odniósł się także do koncepcji demokratyzacji Białorusi.

Kandydat Ruchu Narodowego na urząd Prezydenta RP stwierdził, że jednym z akcentów jego kampanii ma być kwestia „zagrożenia wojną”. Jego zdaniem, w przeciwieństwie do Polski „Białoruś realizuje swoje cele polityczne”, między innymi poprzez udział w negocjacjach w sprawie konfliktu na wschodzie Ukrainy. Skrytykował także propozycje demokratyzacji Białorusi: „Nie można dopuścić do tego, by demokratyzować na siłę Białorusinów. Tam nie ma takich tradycji. Wpychanie kolanem Białorusinów do „Europy” doprowadzi do tego, że będziemy mieli za ścianą powtórkę rewolucji bliskowschodnich czy północnoafrykańskich”.

Krytycznie odniósł się także do ostatnich wypowiedzi i działań szefa MSZ Grzegorza Schetyny oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego: „Ci ludzie albo są bezmyślni albo specjalnie prowokują. Przez ich ostatnie wypowiedzi mamy przedłużone embargo na wieprzowinę o trzy lata. A wszystko przez to, że Bronisław Komorowski powiedział w radiu, że Polska powinna dostarczać broń Ukrainie. Jeśli ma takie pomysły, niech je realizuje, ale nie mówi o tym na głos. To człowiek niebezpieczny albo bezmyślny”.

„Prawda jest taka, że nie prowadzi [Bronisław Komorowski – Kresy.pl] żadnej sensownej polityki zagranicznej. Raz w sejmie spotkał się z prezydentem Poroszenko, wysyłając tym samym sygnał Rosji, że trzymamy z Ukrainą. Za jeden piękny gest, słono zapłacili polscy rolnicy. Od razu pojawiły się kłopoty z eksportem naszych produktów. Polsce nie jest potrzebny kolejny urzędnik, ale przywódca. Komorowski konsekwentnie pcha nas w kierunku wojny z Rosją, a przecież nie mamy armii” – dodał Kowalski.

Jego zdaniem „trzeba zbudować swoją pozycję ekonomiczną, potem mieć armię, wyznaczyć cele polityczne i konsekwentnie to realizować, jak robi to Rosja, Niemcy czy inne poważne kraje”.

„Nie powinniśmy pakować się w kłopoty, nie mając potencjału. Nie jestem zwolennikiem zadzierania z Rosją i miłości z Ukrainą za darmo” – stwierdził Marian Kowalski.

wp.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (20 lutego 2015) -- [Org. tytuł: «Kowalski o Komorowskim: to człowiek niebezpieczny albo bezmyślny, który pcha nas w kierunku wojny»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79924 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]